Упътване до адрес:
Предложен маршрут:  

Още оферти

 

Apple Pencil for iPad Pro (MK0C2ZM/A)

215,89 лв
Информация в магазина
към магазина »
senetic.bg
 

Artwizz Стилус Apple Pencil for iPad Pro (mk0c2zm/a)

226,00 лв
Информация в магазина
към магазина »
iabalka.eu
 

Apple (MK0C2ZM/A) Apple Pencil for iPad Pro

Още 1 офертиЗатвори офертите
226,15 лв
Информация в магазина
към магазина »
stealtechcomputers.com
 

Apple Pencil

229,00 лв
Безплатна доставка
В наличност
към магазина »
mediaboxbg.com
 

Apple Pencil - оригинална професионална писалка за iPad Pro

249,00 лв
Информация в магазина
към магазина »
dice.bg
Описание
Apple PencilЕ само едно
магично стапче. Разноврсниот Apple Pencil молив е моќен дигитален алат со прецизност за да стигне до секој пиксел. Се користи за фаќање белешки, цртање или за додавање на белешки на самите документи. Со Apple Pencil сè е многу едноставно со што нема да сакаш да го испуштиш од раце. Совршен за сè што работиш
и точка. Додека наликува на класична алатка за пишување, Apple Pencil е сепак многу повеќе. Без разлика дали фаќате белешки на комплексни документи, дизајнирате на лице место или пак ги ретуширате фотографиите, Вие добивате неверојатен избор на алатки во само еден мал уред. Со неверојатните апликации направени така што ќе можат да ги искористат сите негови специфични карактеристики, Apple Pencil Ви нуди неспоредлива разноврсност. Подобри белешки. Apple Pencil ти овозможува бележење и скицирање на идеи подеднакво природно како и на парче хартија. Со помош на апликацијата Notes на iOS11 ќе можеш да го вметнеш и твојот ракопис и твоите цртежи заедно со текстот. Постојат и прекрасни апликации за фаќање на белешки во App Store кој ти овозможува да се изразиш како никогаш порано. Користи ги омилените апликации,
на секој нов начин. Со Apple Pencil ќе можеш да пишуваш коментари, да обележуваш и да уредуваш директно во апликациите што ги користите секој ден. Сето тоа сега е вклучено и во Pages, Numbers и Keynote кои се веќе вградени апликации на Вашиот нов iPad со што ќе можеш веднаш да почнеш со работа откако ќе го извадите од кутијата. Остави твоја трага на мејл,
документи и на уште многу повеќе. Со Apple Pencil на iPad-от ќе можеш да пишуваш и скицираш директно во мејл пораките, да додаваш белешки во документите и да означиш што и да посакаш. Совршен алат за уметници од секаков профил. Автор: Shyama GoldenСликар и графички дизајнер, Shyama Golden, денес првенствено работи како илустратор. Примероците, луѓето и животните се нејзина честа тема за дигитална работа. "Apple Pencil е толку прецизен, брз и добро дизајниран поради што денес сум во можност со него работам сè, од почеток до крај. Aпликацијата Procreate е алатка која им го промени животот на илустраторите. Дури и кога работам со масло за платно, сите скици прво ги правам со Apple Pencil. "Софистицирана технологија.
Достапна за сите. Apple Pencil е полн со напредна технологија. Неговата употреба е сосема природна и интуитивна. Притисни посилно за подебели црти, а полефтерно за потенки. Накоси го моливот и ќе можеш и да сенчиш. Она што го пишуваш без пауза се пренесува на екранот, а истовремено можеш да ја потпреш и раката на екранот. Проектирен е како компјутер, но работи како вистински молив. 12 часа животен век на батеријата.
Истрајноста заваси од Вашиот креативен занос. Под магнетното капаче на Apple Pencil се наоѓа Lightning приклучок за поврзување со iPad. Целосното полнење ќе ти овозможи 12 часа на пишување, фаќање белешки и уредување. Продукт известен още и като Pencil MK 0 C 2 ZM A, PencilMK0C2ZMA, Pencil MK0C2ZM/ A
Мнения
Задайте въпрос

Данните и цените за продуктите предлагани от нашите партньори служат за напътствие и обща информация. Моля, преди покупка проверете дали съответстват на публикуваните данни от сайта на магазина или производителя. За евентуалните неточности и грешки не носим отговорност.

^